Certyfikat językowy – przepis na sukces

Uzyskanie certyfikatu oficjalnie potwierdzającego poziom znajomości języka wiąże się z olbrzymią ilością korzyści oraz otwiera mnóstwo ścieżek w życiu zawodowym:

• podniesienie kwalifikacji, przewaga na rynku pracy
  • możliwość studiowania za granicą
  • wielka satysfakcja i duma

Z dzisiejszym artykułem wymarzony certyfikat jest na wyciągnięcie ręki! Przedstawiamy wam niezbędne rady i wskazówki przed egzaminem od team Believe.

Systematyczność – klucz do sukcesu!

Regularna nauka to najważniejszy krok do efektywnego przygotowania się do egzaminu. Znajomość wielu wartościowych, ciekawych, trudnych słówek, czy też zrozumienie wszystkich zasad gramatycznych w gruncie rzeczy niczym nie skutkuje, gdy danych umiejętności nie wprowadzimy systematycznie w praktykę. Poszerzanie wiedzy jest niezwykle ważne, jednak jeszcze ważniejsze jest jej prawidłowe uporządkowanie i codzienne utrwalanie. Podchodząc do egzaminu musimy wiedzieć, jak wygląda jego forma, a również na czym polega każdy typ zadań. Sytuacja, w której po raz pierwszy, bez wcześniejszego rozwiązywania przykładowych materiałów i jakichkolwiek, chociażby prostych powtórek, rozwiązujemy nasz prawdziwy arkusz egzaminacyjny, od którego zależy nasz certyfikat oczywiście nie wróży sukcesu i nawet dla najsprytniejszych osób okaże się nieuniknionym stresem.

Format egzaminu

Tak jak wyżej zostało wspomniane – format egzaminu nie może być absolutnie obcy. Każdy uczestnik musi dokładnie zaznajomić się zarówno z całą formą, jak i z poszczególnymi częściami arkuszu.

Wybierz rozsądnie

Egzamin certyfikacyjny z języka obcego zdecydowanie nie jest łatwy. Wymaga od uczestnika wiele poświęceń, np. regularne otaczanie się językiem, codzienne powtórki, a same przygotowania i sam fakt stanowi nierzadko potężny stres. Dlatego pamiętaj – wszystko w miarę swoich możliwości. Nie stawiaj poprzeczki za wysoko. Skup się na własnych predyspozycjach i na tym, który poziom egzaminu w rzeczywistości Ci wystarczy oraz który potrzebujesz.

Otaczaj się językiem

Czytaj, śpiewaj, pisz, słuchaj, oglądaj, podróżuj – po prostu żyj danym językiem! Spraw aby język ,, obcy ‘’, nie był wcale taki obcy 🙂 Nauka języka to czysta przyjemność, nowe osiągnięcia, a także nowe spojrzenie na otaczający świat. Pamiętaj – wszystko zaczyna i kończy się w głowie. A więc teraz twoja kolej – myśl i żyj angielskim!

Doświadczeni lektorzy

Na pomoc nadchodzi team Believe, który w efektywny sposób przeleje Twoją zgromadzoną wiedzę w praktykę. Practice makes perfect. Oferujemy kompleksowe przygotowanie do egzaminu – NA KAŻDYM POZIOMIE!

• indywidualne podejście do ucznia
  • pisanie egzaminu raz w miesiącu
  • robienie zadań egzaminacyjnych oraz wskazówki, jak je szybko rozwiązać
  • nauka w ciekawy i innowacyjny sposób
  • nacisk na konwersacje, pokonanie bariery mowy
  • zapewniamy notatki po każdych zajęciach!

Wówczas pod czujną opieką wykwalifikowanych specjalistów z łatwością sięgniesz po upragniony certyfikat!

PS. Szkoła Believe również wystawia certyfikaty 🙂 Zapraszamy do kontaktu!