Fenomen języka angielskiego

Nie podlega wątpliwości fakt, że współcześnie język angielski tworzy globalną płaszczyznę komunikacji dla społeczności z całego świata. Według bieżących badań ekspertów wynika, że aktualnie wykorzystuje go aż 1.132 bln użytkowników, w tym niemal 70% Polaków posługuje się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym. To także język urzędowy dla 500 miliardów ludzi pochodzących z każdego zakątka świata. Wówczas, nasuwa się pytanie, co tak naprawdę wyróżnia język angielski na tle pozostałych języków obcych?

Język angielski na rynku pracy

W dobie prężnie rozwijającej się technologii, komunikacji, biznesu, brak podstaw języka angielskiego w znacznym stopniu ogranicza nasze predyspozycje rozwojowe. Minimalizuje to również możliwe perspektywy zawodowe. Nie da się oszukać, że angielski jest potrzebny w edukacji, wszelkich strukturach międzynarodowych, medycynie, handlu, transporcie, turystyce. Mało tego, umiejętność porozumiewania się w języku angielskim wzmacnia nasze kwalifikacje. W gruncie rzeczy, można wręcz zaryzykować stwierdzeniem, że język angielski to właściwie standard na obecnym rynku pracy.

 

Język angielski jest wszędzie!

Jak powszechnie wiadomo, wszelka komunikacja międzynarodowa opiera się na znajomości języka angielskiego, niezależnie od sytuacji, czy wykonywanej profesji. Potrzebny jest w hotelu, w restauracji, na zagranicznych wakacjach, w sklepie, na wydarzeniach kulturowych czy w prestiżowych korporacjach. Wówczas nie musimy się martwić o nasz zagraniczny pobyt – z językiem angielskim możemy swobodnie podróżować, gdzie chcemy! Oczywiście, łatwo też zauważyć, że Internet jest przesiąknięty wszechobecną angielszczyzną – wynikiem tego, jest m.in szeroki dostęp do gromadzenia wiedzy, zasobów naukowych, badań, artykułów, czy też wytworów sztuki autorstwa zagranicznych artystów, bądź wybitnych, cenionych w środowisku nauki specjalistów. To także podstawowy przedmiot w edukacji, zarówno w przedszkolach – dla najmłodszych dzieci, jak i na ogół wpisuje się w podstawowy program kształcenia na studiach wyższych. Należy również podkreślić, że gdy mimo wszystko nie komunikujemy się w języku angielskim, to pozornie wcale nie jest nam obcy. Tak naprawdę towarzyszy każdemu człowiekowi rutynowo – chociażby używając codziennych kosmetyków, produktów, spożywając żywność sprowadzoną z zagranicy, korzystając środków transportu publicznego w dużym mieście i wiele, wiele innych.

Reasumując – korzyści nauki języka angielskiego są nieograniczone…

Ostatnie wpisy
Facebook